Turkuaz Yazılım Müh.Dan.Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti - Royal Halı: “Nebim V3 ile tüm bayilerimizi aynı platformda anlık envanter sorgulayarak kolaylıkla yönetebiliyoruz.”

Royal Halı: “Nebim V3 ile tüm bayilerimizi aynı platformda anlık envanter sorgulayarak kolaylıkla yönetebiliyoruz.”

Royal Halı: “Nebim V3 ile tüm bayilerimizi aynı platformda anlık envanter sorgulayarak kolaylıkla yönetebiliyoruz.”

Royal Halı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cihan Dağcı:

“Nebim V3 ile tüm bayilerimizi aynı platformda anlık envanter sorgulayarak kolaylıkla yönetebiliyoruz.”

Nebim V3 ile stok, depolama, satış, sipariş, irsaliye, fatura, iade, kasa gibi süreçleri takip ediyoruz. Nebim V3 öncesinde daha fazla iş gücü harcayarak yaptığımız işlemleri, artık daha kısa sürede ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Nebim V3 ile bizim için çok önemli olan bayi siparişleri yönetimi sürecimizi çok pratik ve verimli bir hale getirmiş olduk. 17 ana bayimizi tek bir sistem üzerinden takip edebiliyor, merkez depo envanterini ve sevkiyat durumunu sorgulayarak sipariş vermelerini sağlayabiliyoruz.

 

İplik üretim tesisi ile başlayan Royal Halı’nın hikayesinden bahseder misiniz?

Royal Halı, plastik ve ambalaj sektöründe önemli bir yere sahip olan Naksan Holding bünyesinde olan bir markadır. 2005 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana farklı tasarım anlayışı, Ar-ge ve inovasyona verdiği önem ile sektörün lider markalarından biri olmuştur. Şu anda yıllık 6.500.000 metrekare üretim kapasitesine sahip, 700’ü aşkın personelin çalıştığı, 4.000’den fazla farklı desende halının üretildiği bir tesise sahip markadır. 223’ü showroom olmak üzere toplamda 1000’i aşkın bayi ile Türkiye ve yurt dışında hizmet vermeyi sürdürüyoruz. 

Nebim V3 ERP’yi tercih etme nedenleriniz nelerdi?

Nebim V3 ERP genellikle büyük ölçekli firmalar tarafından tercih ediliyor. Perakende ve bayi yönetiminde değişen ve gelişen süreçleri takip edebilmek için hızlıca aksiyon almak önemli. Hızlı aksiyon alabilmek için de değişime ve gelişime açık bir ERP kullanmanız gerekliliği ortaya çıkıyor. Hizmet aldığımız firmaları tercih ederken öncelikle bize ayak uydurabilecek alt yapıya sahip, profesyonel ve deneyimli bir kadrosu olmasına önem veriyoruz. Bu anlamda Nebim ve Gold Çözüm Ortağı Detay Bilgisayar, sektör tecrübesi ve deneyimli ekibi ile bizlere profesyonel bir hizmet sunuyor.

Nebim V3 ile hangi süreçleri takip ediyorsunuz? İş süreçlerinize olan faydalarından bahseder misiniz?

Nebim V3 ile stok, depolama, satış, sipariş, irsaliye, fatura, iade, kasa gibi süreçleri takip ediyoruz. Nebim V3 öncesinde daha fazla iş gücü harcayarak yaptığımız işlemleri, artık daha kısa sürede ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Nebim V3 ile bizim için çok önemli olan bayi siparişleri yönetimi sürecimizi çok pratik ve verimli bir hale getirmiş olduk. 17 ana bayimizi tek bir sistem üzerinden takip edebiliyor, merkez depo envanterini ve sevkiyat durumunu sorgulayarak sipariş vermelerini sağlayabiliyoruz. Bu sayede daha doğru ve hızlı bir sipariş yönetimi sürecine kavuşmuş olduk.  Ayrıca bölge bayilerimiz de Royal’in veri tabanında kendi envanterlerini, siparişlerini ve finanslarını yönetebilir duruma geldi. Bunun yanı sıra, programın esnek kullanılabilir yapısı sayesinde hızlı ve sonuç odaklı raporlar alabilir duruma geldik.

e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv ve YN ÖKC geçişlerinde Nebim ile birlikte yürüttüğünüz süreçten bahseder misiniz?

Nebim V3’ün bu sürece önceden hazır entegrasyonları sayesinde e-Dönüşüm sürecini kolaylıkla yürütmekteyiz. Nebim’in günümüz teknolojisini çok iyi takip etmesi ve kendini sürekli yenilemesi sayesinde bizler de iş süreçlerimizde dinamiklik kazanmış oluyoruz.

Royal Halı’nın gelecek planları arasında neler var?

2016 yılında Royal ve Pierre Cardin Halı olarak yeni renklerimiz, desenlerimiz ve sürdürdüğümüz teknolojik yatırımlar ile sektöre yön veren marka konumumuzu devam ettireceğiz. Bu yıl yaptığımız en önemli yatırımlardan biri Axminster tezgahımız oldu. Bu yatırımla bu alanda ilk üç içerisine girdik.  2016 yılında Avrupa’da daha fazla satış noktası ve showroom açarak müşterilerimizin Royal Halı’ya Türkiye ve Dünya’nın her yerinden kolay ulaşmasını hedefliyoruz.  2016 yılında da yüksek kalite standartları ve kullanıcı odaklı tasarımlarımızla tüm dünya için üretmeye ve ihraç etmeye devam ederek, Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceğiz.